Yazılar

adana diş hekimi

İmplant Nedir?

İmplant nedir? Adana İmplant Merkezleri

Herhangi bir nedenle kaybedilmiş diş veya dişleri tekrar kazandırmak, dişsiz bölgelerin fonksiyon ve estetiğini tekrar

sağlamak amacıyla çene kemiğine diş kökü vazifesi gören ileri teknoloji ürünü titanyum vidaların yerleştirilmesi işlemidir. İmplant tedavisi doğal diş formu ile olan benzerliği, kullanım rahatlığı ve dişlerin kaybedilmesinden sonra çene kemiklerinde sikca gorulen erimeyi onlemesi gibi ozellikleri sebepleriyle gunumuzde dis hekimligindeki en gelismis tedavi yontemlerinden biridir.

 

 

YAPILDIĞI DURUMLAR

-Tek veya daha fazla diş eksikliğinde

-Ağızda hiç diş olmaması durumunda

İMPLANTIN AŞAMALARI

1-Muayene ve planlama : Digital ve 3 boyutlu radyografi yöntemleri kullanarak kemigin kalinligi, yuksekligi olculur ve kemik kalitesi incelenir. Konvansiyonel muayene yontemleri ile de dishekimi agiz ici dokularin durumunu degerlendirir. Bu asamalar sonrasinda tedavi planlamasi yapilir. Implant muayenesi ve planlamasi genellikle 15-20dk surer.

2-Operasyon : Diğer diş tedavileri gibi lokal anestezi eşliğinde genellikle 15-60 dk gibi kısa bir sürede yapılan agrisiz işlemlerdir. Islemin suresi yerlestirilecek implant sayisina ve operasyon sahasinin durumuna gore farklilik gostermektedir. Implant operasyonlari genellikle hastalarin gunluk aktivitelerine, islerine engel olmamaktadir.

3-Protezin yapılması : Uygun hastalarda implantin yerlestirilmesi ile ayni anda disler takilabilmektedir. Diseti ve kemigin iyilesmesinin gerektigi durumlarda ise protezin takilmasi operasyondan sonra 2-4 ay surebilmektedir. Bu sure zarfinda hastaya gecici dis protezleri hazirlanir ve hastanin dissiz kalmamasi saglanir.

IMPLANTIN FIYATI

Implant tedavisinin fiyati yerlestirilecek implantin sayisina, tipine (markasina) ve uzerine yapilacak olan dislerin

sayi ve malzemesine gore belirlenir. Bu sebeple fiyatlandirma hastalar arasinda buyuk farkliliklar gosterebilmektedir. Kesin fiyat bilgisi ancak implant muayenesi ve planlamasi sonrasinda hastanin da beklentileri goz onunde bulundurularak verilebilmektedir.

Bu yazıyı paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp'tan Bize Yazın
İletişim
Yol Tarifi